top of page
تزریق سرم حاوی پلاکت  - PRP

در  این روش برای  جوان سازی صورت و  برای بهبود ، tonification پوست ، سرم خون خود  بیمار که حاوی مقدار متنابهی  ترومبوسیت ، گویچه های های سفید ، ومعدودی گویچه قرمز است به زیر پوست بیمار تزریق میشود. نتایج مطلوب این روش  ، برای دوباره جوان سازی صورت و گردن ، رفع چین و چروک و همچنین بهبود ریزش موی سر   ،در بهبود چروک صورت ثابت شده است .

در این روش مقدار مشخصی از خون بیمار از ورید دست گرفته میشود و بعد ازسانتریفیوژ، سرم  حاوی مقادیر زیادی پلاکت و بزیر پوست تزریق میگردد .  بیش از سی فاکتور رشد و ترومبوسیت های موجود در این سرم و پلاکت ها  با کمک به  تسریع روند ترمیم بافتی ، سنتزکلاژن ورگهای خونی جدید و بالابردن سطح سلامت و  انعطاف پذیری پوست را رقم میزنند . اینروش برای  بیمارانی که تمایل به رفع چروکیدگی ، بهبود کلی زیبایی  پوست و یا ، کاهش ریزش موی پوست سردارند نتایج مطلوبی خواهد داشت . در این روش بیولوژیک سلول درمانی که میتوان آنرا مزوتراپی با سرم خو بیمار نیز بحساب آورد، بهبودی قابل توجه بعد از 1 الی 2 ماه به خصوص پیشانی ، گونه ها ، گردن و پشت دست قابل مشاهده است .

 

بعد ار تزریق پلاسما چه اتفاقی می افتد؟

سرخی ، تورم  و سوزش خفیف در چند روز اول  ایجاد میشود که به زودی برطرف میشود. در بعضی از افراد  ورم بیشتر از دیگران است که قابل پیش بینی نیست.

 

بعد از لیزردرمانی بیمار به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

بیمار در چند هفته نیاز باید ازنورآفتاب کاملا دوری کرده و استفاده از کرم های ضد آفتاب را فراموش نکند .

بیمار بعد از این پروسه بهتر است  کرم روز وشب نگهدارنده استفاده نماید.

 

این روش درمانی به  چه مدت زمان نیاز دارد؟

بسته به وسعت منطقه تزریق سرم حاوی ترومبوست ها بطور متوسط یکساعت وقت لازم است .

 

تزریق سرم حاوی ترومبوسیت ها در دیگر ناراحتی های پزشکی نیز کاربرد دارند ؟

تزریق سرم حاوی ترومبوسیت ها علاوه بر استفاده در بیماران پوستی در ارتوپدی ، بهبود زخم و ریزش مو نیز کاربرد بسیار دارد .

 

تزریق سرم حاوی ترومبوسیت ها تأثیرات خود را چه موقع مشخص میکند ؟

این روش معمولا چهار بار و با فواصل شش هفته یکبار بکار گرفته میشود .بعد از سئانس نخست پوست شفافیت و شادابی خاصی از خود بروز میدهد ولی تأثیر اصلی را معمولا بعد از سئانس سوم مشاهده مینمائیم . تأثیری که از تزریق سرم حاوی ترومبوسیت ها در پوست قابل مشاهده است معمولا یک و نیم سال بطول میانجآمد .

 

چه کسانی نمیتوانند از روش درمانی تزریق سرم حاوی ترومبوسیت ها بهره جویند ؟

بیماران مبتلا به سرطان های پوستی ، بیمارانی که شیمی درمانی  ویا کورتیزون درمانی میشوند ، بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند ، بعضی از بیماری های پوستی نمیتوانند از PRP استفاده کنند .

bottom of page