top of page
تزریق ژل های پرکننده

با گذشت سالها صورت و لبها شکل حجیم خود را از دست داده و ظاهری شل و افتاده پیدا میکنند . لبها کمی بسمت پائین برگشته و خطوط عمودی  بر رویشان پدیدار میشوند .همینطور خطوطی که لبه های بینی را به گوشه های دهان متصل میکنند و خطوط افقی روی پیشانی رفته رفته عمیق ترشده و شخص را سالخورده تر وخسته جلوه میدهند . وقتی خود را در آینه مینگرید ، این خطوط را نادیده میگیرید و یا نمیخواهید آنها را بپذیرید ...از اینرو بدنبال راه چاره ای برای پر کردن این چین های عمیق میگردید و بدین ترتیب با ژل های پرکننده که میتوانند این چین های عمیق را از بین برده و شما را به سالها قبل بازگردانند آشنا میشوید ...

 

برای نجات از چین و چروکها و خطوط پیری ،  تصحیح شکل صورت و لب ها یکی از روش های درمانی مهم تزریق ژل های پرکننده میباشد . با تزریق این ژل ها که روش نسبتا جدیدی محسوب میشود ، میتوان در عرض چند دقیقه ظاهر صورت را تغییر داده و زیباتر از گذشته نمود . شما میتوانید بدون خدشه وارد شدن به زندگی روزمره ، عدم دوری از کار و فعالیت روزانه ، بدون تحمل زحمات زیاد و طولانی ، بدون تحمل افسردگی ، با هزینه ای کم و قابل قبول و حفظ ظاهر طبیعی تان زیباتر و شادابتر بنظر آئید . شاید بهترین ویژگی ژل های پرکننده کسب نتیجه عالی و سریع جوانسازی بعد از تزریق  آنست  بطوریکه بلافاصله بعد از تزریق اگر فرد به آینه بنگرد ، تغییر دلخواه خود را بوضوح مشاهده خواهد کرد .

اولین نمونه های تزریق مواد پرکننده به پوست برای جوانسازی و بهبودی ظاهری فرد در قرن نوزدهم و با تزریق چربی های نواحی مختلف بدن خود شخص به چین های فرورفته پوستی آغاز شد . در اوایل قرن بیستم تزریق پارافین برای پرکردن چین های پوستی مد شده بود ولی دیری نپائید که بدلیل عوارض آلرژیک شدید محبوبیت خود را از دست داد . در دهه 1940 اینبار تزریق سیلیکون برای جوانسازی پوست و تصحیح اشکالات صورت مطرح شد که با درک و تجربه تغییر محل دادن این پرکننده های بافتی زیر پوست تزریق سیلیکون نیز کنار گذشته شد ...و بمرور ژل های پرکننده جدیدی با ویژگیهای منحصر بفردی تولید و روانه بازار کار شده که از میان آنها میتوان به کلاژن های طبیعی ، انواع کلاژن ، پرکننده های سنتتیک ، ویکریل که در نخ های بخیه بکار میروند ، اسید هیالورونیک و چربی خود بیمار اشاره نمود . بهترین ژل هاانواعی هستند که حداکثر سازگاری بیولوژیکی را با بدن داشته،  واکنش ایمنی بدن را تحریک نکنند و سرطان زا نباشند.

هیالورونیک اسید شاید مهمترین و کم خطرترین ژل پرکننده بحساب آمده و از سال 1934 بدینطرف مورد استفاده قرار میگیرد .این ماده در واقع یک قند پیچیده ( پلی ساکارید) بوده و بعنوان ماده زمینه در پوست بدن انسان و دیگر جانداران یافت میشود . اسید هیالورونیک در سالهای نخست زندگی پوست را شاداب و مفاصل را منعطف و متحرک میکند بمرور زمان کاهش مییآبد . این ماده که هزار برابر حجیم خود آب جذب کرده و میتواند این افزایش حجم را بمدتی طولانی حفظ کند، بعنوان ماده پرکننده ای عالی مطرح میشود .

 

آیا تزریق ژل پرکننده اسید هیالورونیک میتواند موجب واکنش آلرژیک پوستی شود ؟

اسید هیالورونیک ماده ای است که معمولا موجب واکنش های آلرژیک نمیشود زیرا بر اساس آمار و گزارشات موجود از هر 7000 نفر تنها یک نفر میتواند به اسید هیالورونیک حساسیت داشته باشد . لذا بدون انجام تست آلرژیک میتوان این ژل های پرکننده بافتی را مورد استفاده قرار داد . پایداری ژل اسید هیالورونیک که با نامهای مختلفی در بازار موجود است ظرف 6 الی 12 ماه تماما از بین میرود . نباید فراموش کرد که ژل های پرکننده دیگر میتوانند موجب بوجود آمدن واکنش های آلرژیک شده و سلامت شخص را به خطر اندازد .

 

برای حجیم کردن لب ها از ژل ها استفاده میشود ؟

برای حجیم نشان دادن لب ها مهمترین نکته بازگرداندن گوشه لب ها بسمت بالا و پرکردن چهارچوب لب هاست . اگر بیمار خواستار حجم بیشتری شد آنگاه میتوان کمی از ماده پرکننده را در داخل لب ها نیز تزریق نمود . مطمئنا پرکردن کم لب ها مطلوب است زیرا حجم بیش از حد معمول میتواند فرد را زشت جلوه داده و فرم صورتش را تغییر دهد .

 

آگر مایل به تزریق ژل پرکننده هستید لطفا به این نکات توجه داشته باشید :

- تزریق ژل های پرکننده باید حتما توسط متخصصین پوست و یا جراحان پلاستیک انجام شود . برای اینکار نیز پزشکی با تجربه و خوش ذوق انتخاب کرده و انتخاب نوع ماده پرکننده را نیز به او واگذار کنید .

- قبل از انجام تزریق از مصرف داروهای آسپیرین ، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ، ویتامین E و Ginko Biloba همچنین نوشیدن چائی سبز خودداری کنید .

-پزشکی مجرب معمولا تزریق ماده پرکننده به پوست را تقریبا در عرض پانزده الی بیست دقیقه انجام میدهد

عمق تزریق نقش مهم و تعیین کننده ای  در این روش درمانی دارد . گرچه بسته به محل تزریق مواد پرکننده عمق تزریق تغییر مینماید ولی نباید فراموش کرد ، ژل هائی که به نواحی عمیق تر پوست تزریق میشود زودتر حل شده  و از بین میرود . تزریق های سطحی نیز موجب شکل گیری برآمدگی های قابل رؤیتی بر روی پوست شده و شخص را ناراحت میکند .

اگر در مورد نتیجه تزریق ژل پرکننده بر روی ظاهرتان تردید دارید  حتما از انواع موقت آن و بمقدار کم استفاده کنید .

تزریق ژل های پرکننده دردناک نیستند ولی اگر آستانه درد شما پائین بوده و حساس هستید قبل از تزریق حتما از روشهای های بیحسی موضعی بهره جوئید . بعنوان مثال 20 دقیقه قبل از تزریق میتوانید  کرم EMLA  را روی ناحیه مورد نظر مالیده و رویش را بپوشانید.

اگر بعد از تزریق ناحیه مورد نظر را با یخ  ویا هوای سرد خنک کنید احتمال بوجود آمدن تورم و کبودی را در آن کمتر خواهید کرد .

اگز بعد از تزریق شکل گیری گوی های سفتی زیر پوست شما را ناراحت کرد میتوانید با ماساژ خفیف آنها را گسترش دهید . اگر بدین روش سفتی زیر پوستی از بین نرفت آنگاه به پزشکتان اطلاع دهید تا بآسانی آنها را مداوا کند .

bottom of page