top of page
میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن چیست ؟

 

القای رنگدانه های ایمنی و بهداشتی به لایه ای از پوست می باشد که نه در اثر تجدید و بازسازی روزانه پوست از بین می رود و نه به لایه ای از پوست که عروق خونی و فولیکول مو در آن تجمع یافته  می شود.

 

ترسیم منحصر به فرد خطوط مویی به صورت کاملاً طبیعی لا به لای مو های ابرو می باشد . هاشور ابرو ، طراحی خطوط بسیار ظریف و کوتاه ، به صورت کاملاً طبیعی مطابق با رویش مو های ابرو می باشد.

از میکروپیگمنتیشن به عنوان آرایش دائم یا نیمه دائم یاد می شود که در واقع روشی برای اصلاح ویژگی های چهره می باشد.

در این روش رنگدانه ها با سوزن های خیلی ظریف به طور  دائم در قسمت فوقانی لایه درم پوست قرار داده می شود .مشتریان معمولا جهت طراحی ابروها , پلک ها یا لب ها و همچنین به منظور بهبود ظاهر و عدم صرف وقت برای آرایش روزانه , آرایش دائم را انتخاب می نمایند . رنگدانه ها در قسمتی جایگزین می گردند که ماندگاری داشته باشد. هر چند عوامل بسیاری در میزان ماندگاری تاثیر گذار می باشد . که مهمتریندعامل برای ماندگاری داشته باشد.هر چند عوامل بسیاری در میزان ماندگری تاثیر گذار می باشد.که مهمترین عامل برای ماندگاری و زیبایی طراحی به نحوه انجام کار توسط پیگمنتر مربوط می شود. برخلاف روش پر خطر تاتو که هدف آن نقاشی روی چهره و بدن میباشد

 

میکروپیگمنتیشن جهت رفع عیوب و نقایص چهره ، ترمیم و متعادل سازی و ایجاد زیبایی طبیعی به صورت دائم کاربرد دارد ، کاربرد این تکنیک صرفاً محدود به آرایش دائمی نبوده و در حوزه پزشکی نیر کاربرد وسیعی دارد مانند  پیگمنت دادن به پوست جهت رفع لک و پیس (ویتیلیگو) ، رفع آلوسپی (کچلی سکه ای ) ، باز سازی هاله سینه (برای بیمارانی که بر اثر سرطان سینه هالهء سینه خود را از دست داده اند یا مشکل عدم قرینهگی سینه را دارند) و هاشور کف سر ( برای کسانی که فولیکول موهای سر یا ریش خود را از دست داده اند و دیگر امکان کاشت مو را در آن ناحیه ندارند).

از جمله مزایای انجام میکروپیگمنتیشن به روش صحیح ، علمی و حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد.

چگونگی فرآیند انجام کار در مرحله مشاوره 

مشاوره دقیق و کامل پیش از انجام کار به صورت رایگان به منظور افزایش سطح اطلاعات مشتری در جهت تصمیم گیری آگاهانه

طراحی ابرو ، چشم و لب با توجه به آناتومی چهره و رعایت اصول استاندارد چهره شناسی در مرحله مشاوره

آنالیز چهره و طراحی قبل از انجام کار و گرفتن تایید متقاضی از طراحی انجام شده

انتخاب رنگ با توجه به پیگمنتاسیون پوست متقاضی و درخواست ایشان

گرفتن عکس بعد از طراحی و بعد از انجام فقط از محل انجام کار برای تطابق طرح با بعد از انجام کار

ارائه برگ موافقت نامه جهت انجام میگروپیگمنتیشن

ارائه آلبوم نمونه کاره های متعدد ، قبل و بعد از انجام کار

 

خط لب و سایه لب

زیبایی لب ها بستگی به تناسب ، ظاهری سالم وضخامت آن دارد که با روش ترمیمی میکرو پیگمنتیشن لب می توان این زیبایی را دو چندان نمود.

زیبایی ظاهر لب در افراد مختلف متفاوت است . بیشتر افراد از نازک بودن ، کم رنگ بودن ، بی حالت بودن و عدم قرینگی لب های  خود  ناراضی هستند و مدام در حال تجدید مکاپ لب های خود می باشند. حال با اینکه می توان تنها با انجام یک بار آرایش دائم خط لب و رژلب بدون ترمیم , دیگر از  شر رژ لب هایی که همواره مقدار زیادی مواد مضر مانند سرب را وارد بدن می کند و به سلامت انسان لطمه می زند ، راحت شد.

میکروپیگمنتیشن خط چشم

با این روش مژه ها تراکم بیشتری  پیدا می کنند و چشم بدون هیچگونه حالت تصنعی برجسته تر و تیره تر به نظر می رسد که به دو روش انجام می شود ( خط مژه ، خط چشم)  و همچنین می توان خط چشم را با دو رنگ ترسیم کرد ، برای کسانی که پلک های افتاده دارند و ظاهر چشمها به صورت خسته و کم رنگ دیده می شود مناسبترین راهکار ترسیم خط چشم می باشد.

میکروپیگمنتیشن هاشور ابرو (هاشور کورکی ، هاشور 3بعدی ، هاشور هایلایت)

ترسیم منحصر به فرد خطوط مویی به صورت کاملاً طبیعی لابه لای مو های ابرو می باشد . هاشور ابرو ، طراحی خطوط بسیار ظریف و کوتاه ، به صورت کاملاً طبیعی مطابق با رویش مو های ابرو می باشد.

امروزه با توجه به گرایش بیشتر بشر به زیبایی طبیعی ، افرادی که به دنبال آرایش دائم هستند خواستار آرایش دائم به صورت کاملاً طبیعی می باشند که از جمله خواسته های مشتریان 1. طبیعی بودن  2. عدم تغییر رنگ بعد از گذشت مدت زمان    3. قرینه بودن ابروها   4.امکان تغییر مدل ابروها به شکل دلخواه بعد از گذشت 1 الی چند سال    5. از بین نرفتن موهای طبیعی ابروی خود فرد بعد از انجام میکرو پیگمنتیشن می باشد.

ویژگی های دستگاه های میکرو پگمنتیشن 

دستگاه آمیا آلمان به عنوان معتبرترین و با کیفیت ترین دستگاه میکروپیگمنتیشن دنیا می باشد که مطابق با استاندارد های پزشکی دارای گواهی های استاندارد کیفیت مطابق با ISO9001 وLSO13485 و CE پزشکی تولید گردیده و از لحاظ کیفیت و تکنولوژی و قابلیت ها یمنحصر به فردی که دارد قابل مقایسه با هیچ یک از محصولات مشابه موجود در بازار نمی باشد. این دستگاه از تکنولوژی کارتریجی برخوردار می باشد در نتیجه برگشت خون ، لنف یا مایعات بدن به درون هندپیس به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد که در محصولات مشابه به این صورت نیست . در این دستگاه از یک میکرو پرسسور استفاده گردیده که هوشمند بوده و تعداد ضربات هندپیس را کنترل می نماید و در نتیجه کاشت رنگ در پوست به صورت یکنواخت انجام می پذیرد.

ویژگی رنگدانه های مورد استفاده در مرکز 

کلیه رنگ ها علاوه بر مطابقت با استاندارد های  ISO 13485 ، ISO 9001 و CE  پزشکی ، دارای تاییدیه از موسسه Dermastest   کشور آلمان می باشد . نتایج آزمایشات کیفی متعدد انجام شده بر روی رنگ ها نشان می دهد

این رنگ ها فاقد هرگونه مواد سمی و فلزات سنگین بوده و با شرایط پوست و بدن انسان کاملاً سازگار می باشد

از ویژگی های بسیار مهم رنگدانه ها داشتن رنگ های بسیار طبیعی با ماندگاری بالا می باشد.

bottom of page