top of page
هایفوتراپی(هایفو) مزایا عوارض و هزینه

هایفو دابلو دستگاهی برای لیفت غیرتهاجمی صورت و کشیدن پوست صورت و لیفت ابرو است که در آن از انرژی اولتراسوند برای لیفت پوست شل و افتاده استفاده می‌شود.درمان بدون درد و پس از آن نیاز به مراقبت و استراحت کردن نیست. دستگاه انرژی متمرکز و با شدت بالای اولتراسوند را گسیل می‌کند و بدون برش یا آسیب زدن به سطح پوست به ساختارهای عمقی انتقال می‌دهد. به این ترتیب فرایند کلاژن‌سازی طبیعی در بدن القاء می‌شود. در نتیجه پوست به مرور سفت و کشیده می‌شود و جوانی و شادابی دوران جوانی را بازمی‌یابد.
 هایفو دابلو برای درمان شل شدن و افتادگی پوست به کار برده می‌شود. این دستگاه فوق‌العاده برای لیفت ابرو کاملاً ایمن است، با بالا بردن ابروهای افتاده حالت عبوس و خسته را از چهره می‌زداید و شادابی و زیبایی را به چهره برمی‌گرداند. یک پنجم بیماران بلافاصله پس از درمان متوجه بهبود به دست آمده می‌شوند. نتایج ظرف سه هفته بهتر می‌شود. اما این پایان راه نیست، نتایج پس از سه ماه کلاژن‌سازی باز هم بهبود می‌یابد و پس از شش ماه کاملاً چشمگیر خواهد شد.


آیا هایفو را می‌توان جایگزین لیفت کشیدگی (لیفتینگ) صورت و جوانسازی محسوب کرد؟

افتادگی و شل شدن بافت‌های پیوندی یکی از نتایج بالا رفتن سن و گذر زمان است.

این دستگاه بافت‌های پیوندی شل  شده را سفت می‌کند و باعث بالا رفتن و کشیده و محکم شدن ناحیه‌های شل و افتاده می‌شود. لایه بافتی تحت درمان همان بافتی است که جراح زیبایی آن را در جراحی لیفت صورت یا لیفت ابرو و پیشانی می‌کشد و جابجا می‌کند. بنابراین هایفو تراپی جایگزینی مناسب برای جراحی، به ویژه برای افرادی است که آمادگی انجام جراحی ندارند یا می‌خواهند نتایج جراحی زیبا را بهبود دهند.

. نتایج این دستگاه ماندگار است و هر چند به تدریج آشکار می‌شود، اما چشمگیر و کاملاً رضایت‌بخش است. کارآمدی و تاثیرگذاری ان در جوانسازی صورت به اثبات رسیده است.

هایفوتراپی (هایفو) چیست؟

در هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت استفاده می‌شود تا بافت پیوندی به شیوه‌ای ملایم و موثر هدف قرار داده شود. انرژی تولید شده پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم می‌کند. این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و باعث جوانسازی بافت می‌شود. پوست بالغ پس از فقط یک جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند.

الف- اثر انی بلافاصله بعد از انجام ان بصورت لیفت یا کشیدگی صورت دیده میشود 

ب- بعد از سپری شدن چند ماه از درمان به علت کلاژن سازی تدریجی  پوست  سفت‌تر  می‌شود. چشم‌ها جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت صاف کمتر و پوست به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود.

ناحیه‌های قابل درمان با هایفوتراپی

متداول‌ترین ناحیه‌های قابل درمان به روش هایفوتراپی عبارت است از:
ابرو و پیشانی
چانه
گردن
گونه
بخش پایین صورت(فک)
خط فک و غبغب


هایفو پوست صورت جایگزین جراحی نیست و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیفت گردن و صورت انجام دهند، اما برای جراحی آماده نیستند یا تمایلی به انجام جراحی ندارند.هایفو روشی غیرجراحی برای لیفت است که می‌توان آن را همزمان با دیگر درمان‌های غیرجراحی ضدپیری انجام داد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.


عمق‌های مختلف نفوذ

عمق ۱٫۵ میلی‌متر: درمان در این سطح به منظور روشن کردن پیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه‌ها) و روشن کردن پوست انجام می‌شود. میزان ملانین پس از چهار جلسه درمان‌ هفتگی هایفو در عمق ۱٫۵ میلی‌متر کاهش محسوسی می‌یابد.
عمق ۳ میلی‌متر: گرم کردن بافت در عمق ۳ میلی‌متر عموماً به منظور کشیدن و سفت کردن پوست انجام می‌شود. هایفو در این عمق ناحیه‌ای را هدف قرار می‌دهد که کلاژن ساختاری در آنجا قرار دارد و تولید کلاژن را با تحویل انرژی دقیق تحریک می‌کند.
عمق ۴٫۵ میلی‌متر: در این عمق اثر لیفتینگ به دست می‌آید. سیستم آپونوروز عضلانی سطحی (SMAS) معمولاً در این عمق قرار دارد. لایه SMAS لایه‌ای است که جراح آن را در عمل لیفت محکم می‌کند. بنابراین بیمار در اثر تحریک و کشیدن لایه SMAS در عمق ۴٫۵ میلی‌متری از همان نتایج لیفتینگ برخوردار می‌شود.


مزایا نسبت به سایر روش ها

بلافاصله پس از هایفوتراپی نتیجه لیفتینگ صورت مشاهده می‌شود.
پس از ان نیازی به استراحت کردن نیست.
تهاجمی نیست.
غیرجراحی است.
کاملاً ایمن است.
لیفت ناشی از هایفودابلو طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است. واکنش بازسازی کننده و طبیعی در اثر این تحریک شروع می‌شود که به القاء رشد کلاژن جدید می‌انجامد. نتیجه نهایی لیفت و کشیده شدن صورت به مرور زمان است.


روش انجام

متخصص گرمای متمرکز را با استفاده از ابزار دستی در عمق دقیق به زیر سطح پوست می‌رساند. بیمار در طول درمان گرمایی را در عمق پوست حس می‌کند. احساس گرما علامت این است که فرایند تولید کلاژن در حال انجام است.


مدت زمان درمان
کل صورت  حدود ۶۰ دقیقه طول می‌کشد، اما درمان بخشی از صورت تقریباً ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.


تعداد جلسات لازم
اکثر بیماران فقط با یک جلسه درمان به نتیجه دلخواه می‌رسند، هر چند با توجه به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی بدن به اولتراسوند و فرایند تولید کلاژن به برخی بیماران توصیه می‌شود که بیش از یک درمان انجام دهند.


زمان مشاهده نتایج
بخشی از نتایج بلافاصله پس از اتمام درمان مشاهده می‌شود، اما نتیجه نهایی لیفتینگ و کشیده شدن پوست پس از ۲ تا۳ ماه مشخص می‌شود. نتایج در این مدت به موازات تولید کلاژن جدید و محکم‌تر و جایگزینی آن بهبود می‌یابد. نتایج ظرف ۶ ماه آتی به تدریج در اثر تولید کلاژن  بهتر می‌شود.

مدت زمان تاثیر هایفو

محکم و کشیده شدن پوست حاصل از هایفوتراپی ماندگاری یک ساله دارد، اما متاسفانه روند پیر شدن پوست توقف‌ناپذیر است. به همین دلیل درمان‌های جزئی سالانه به منظور مقابله با نشانه‌های پیری توصیه می‌شود.


دوران بهبود
بخش‌های استخوانی قدری دردناک و پوست نیز گرم است. این عوارض به محض اتمام درمان از بین می‌رود. برخی بیماران قرمزی ملایمی روبرو می‌شوند. به ندرت تعداد اندکی از بیماران با ورم، گزگز یا حساسیت به لمس مواجه می‌شوند که پس از حدود یک روز برطرف می‌شود. متخصص زیبایی توصیه‌های لازم برای مراقبت پس از درمان را به بیمار اطلاع می‌دهد.


عوارض
ناحیه درمان شده تا چند ساعت پس از قرمزی مختصری دارد، به علاوه درصد پایینی از بیماران نیز با ورم ناچیز، گزگز یا حساسیت به لمس روبرو می‌شوند. البته تمام این عوارض جزیی و موقتی هستند.

هایفو جایگزین جراحی لیف صورت

آیا هایفوتراپی را می‌توان جایگزین لیفت صورت محسوب کرد؟
در هایفوتراپی لایه عمقی پایه‌ای درمان می‌شود که در جراحی زیبایی نیز به آن پرداخته می‌شود، البته نتایج هایفوتراپی به چشمگیری و تاثیرگذاری لیفت جراحی صورت نیست. بااین حال این دستگاه به علت هزینه کمتر و مهمتر عوارض بسیار کمتر جایگزین مناسبی برای جراحی به شمار می‌آید، به ویژه برای افرادی که آماده برای جراحی نیستند یا تمایل به بهبود نتایج جراحی زیبایی دارند.

چگونه باعث تولید کلاژن می‌شود؟
ترانسدیوسر انرژی اولتراسوند متمرکز را در دمای بهینه به لایه عمقی زیر پوست می‌رساند و انرژی در عمق انباشته می‌شود، در نتیجه واکنشی شروع می‌شود که پی‌آمد آن تولید کلاژن است.نهایتا  فرایندی طبیعی، موسوم به کلاژن‌زایی را برمی‌انگیزد که ماحصل آن ایجاد کلاژن جدید است. در این روش از هیچ کرم، ژل یا سمی استفاده نمی‌شود،اولتراسوند صرفاً بر فرایند تولید کلاژن خود بدن متکی است و به همین دلیل نتایج آن طبیعی و قابل توجه است.


هر جلسه درمان چقدر طول می‌کشد؟
طول درمان به ناحیه مورد نظر و طرح درمان بستگی دارد. هایفوتراپی صورت و گردن معمولاً ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، حال آن که درمان ناحیه سینه حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

 سن مناسب انجام هایفو

در واقع سن خاصی را نمیتوان در نظر گرفت بستگی به شلی و افتادگی پوست صورت خصوصا طرفین و زیر چانه و زیر استخوان فک دارد ولی در کل متقاضی مناسب بهتر است  در بازه سنی۳۰ تا ۶۰ سالگی پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط صورت گردن یا دور چشم ناراضی باشد. متقاضیانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار ۲ یا ۳ باره درمان از مزایای ان بهره‌مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.

مراقبت هابی بعد از هایفو

ایا برای انجام درمان باید مرخصی گرفت؟
پس از درمان نیازی به استرحت کردن نیست. بلافاصله شخص می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کنید. مراقبت خاصی ندارد. استفاده از کرم مخصوص ضرورتی ندارد و کافی است از همان فراورده‌های معمول مراقبت از پوست استفاده کنید. آرایش کردن نیز منعی ندارد.

ایا هایفو درد دارد ؟

بیمار هنگام درمان چه احساسی دارد؟
هنگام رسیدن انرژی اولتراسوند به پوست، انباشته شدن مقادیر اندک انرژی را در عمق معین حس می‌کنید که در واقع علامت شروع شدن فرایند تولید کلاژن است. سطح راحتی تمام بیماران یکسان نیست، درهر حال این حس پس از توقف اعمال انرژی از بین می‌رود.

تعداد جلسات هایفو

برای رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه لازم است؟

اکثر بیماران فقط به یک جلسه نیاز دارند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش زیستی به انرژی اولتراسوند و واکنش تولید کلاژن در بدن هر بیمار بستگی دارد؛ به برخی بیماران توصیه می‌شود که درمان را چند بار تکرار کنند. چون پوست دائماً در حال پیر شدن است، هایفو باید در آینده برای مقابله با آثار پیری تکرار شود.

هایفو دابلو برای چه افرادی مناسب است؟
متقاضی ایده‌آل فردی است که از شل شدن و افتادگی ملایم تا متوسط پوست خود ناراضی است و با مشکلاتی مانند افتادگی ابرو، شل شدن پوست گردن، افتادگی غبغب و ایجاد خطوط و چروک روی سینه مواجه شده است. البته بهترین روش برای اطمینان از مناسب بودن درمان مشاوره با متخصص است

 هزینه انجام یک هایفوتراپی موثر و باکیفیت بستگی کامل به چند فاکتور مهم زیر دارد

۱- توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود - در بعضی یا بسیاری مراکز دیده شده که انجام این کار مهم توسط یک اپراتور غیر پزشک انجام میشود 

۲ | مدت زمان انجام بسیار مهم است : توسط پزشک متخصص و برای یک صورت حداقل ۵۰ دقیقه کار شود

۳| برند دستگاه بسیار مهم است - طبق تجربه چند ساله که دستگاهای متعددی در ایران وارد شده تنها برند معتبر و موثر در لیف و سفت شدن موثر صورت - بطوریکه نتیجه ان بلافاصله بعد از انجام ان دیده شود - هایفو دابلو می باشد و مقالات معتبر بین المللی و حتی سازمان غذا و دارو ایالات متحده امریکا( به نام اف دی ای) هم این موضوع را تایید کرده - فلذا اغلب دستگاهای چینی هایفو که به علت ارزانتر بودن دستگاه و قیمت پایین کارتریج مصرفی ان  به ایران وارد شده تاثیر بسیار کمتر از هایفو دابلو می باشد 

نهایتا اگر سه فاکتور فوق کاملا رعایت شود انجام یک جلسه هایفو با دوام یا مدت اثر یک ساله برای گونه - طرفین صورت - زیر چانه و استخوان فک و اطراف چشم \ مبلغ  یک میلیون و هشتصد تا ۲ میلیونتومان کاملا عادلانه است

آیا هایفوتراپی ایمن است؟

بیش از ۲۵۰۰۰۰ درمان هایفوتراپی در نهایت ایمنی در سراسر جهان انجام شده است. انرژی اولتراسوند بیش از ۵۰ سال است که در پزشکی کاربرد داشته و هیچ مشکل خاصی را ایجاد نکرده است.

عوارض هایفو چیست؟

در ابتدا پوست قدری برافروخته و قرمز می‌شود که معمولاً محدود به طول درمان است، هرچند رفع شدن آن گاهی بیشتر طول می‌کشد. قرمزی در اکثر موارد پس از چند ساعت برطرف می‌شود. برخی بیماران با ورم، سوزش یا حساسیت به لمس مختصری روبرو می‌شوند که البته موقتی است. کبودی یا بی‌حسی موقتی ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض هایفوتراپی است که چندان شایع نیست. مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض نادری وجود دارد که متخصص آنها را قبل از شروع درمان به بیمار اطلاع می‌دهد.

نتایج  دوام و مدت اثر

نتیجه اولیه بلافاصله پس از درمان با دابلو بصورت لیفت یا کشیده شدن و سفت شدن پوست قابل مشاهده است، اما مشخص شدن نتیجه نهایی دو تا سه ماه زمان می‌برد، چون بدن برای تولید کلاژن و بازسازی پوست نیاز به زمان دارد. ازآنجایی که هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در بدن می‌شود، ماندگاری نتایج به خود بیمار بستگی دارد.

bottom of page