top of page
زیبایی بینی بدون جراحی

عمل زیبایی بدون جراحی یک انتخاب عالی ومقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری بدست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی   رینوپلاستی قرار بگیرند .با توجه به اینکه امروز همه به دنبال روشهای کم خطر وبا عوارض کمتر وهزینه کمتر هستند وبا توجه به عوارض جراحی های بینی ، پزشکان در پی راههای ساده تر جهت رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند .

 

درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروکهای صورت ایجاد کرده است وخیلی ها را از انجام جراحیهای غیر ضروری وبا لیزر های زمان بر و پر هزینه رها کرده است  .این روش نیز جلوی خیلی از جراحی های بینی غیر ضروری را خواهد گرفت .در یک مطالعه انجام شده بیش از نیمی از جراحهایی بینی واقعا غیر ضروری بوده ومی توان با روش غیر جراحی ترمیم واصلاح شود وجلوی بسیاری از هزینه ها وعوارض گرفته شود .

 

در این روش پس از بیحس کردن بینی با کرمهای مخصوص مقدار مناسبی از filler  که می تواند کلسیم هیدروکسی اپتات (radiess)  واسید هیالورونیک (juvederm) باشد توسط سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق می گردد .این تزریق می تواند جهت رفع قوز بینی ، در بالا وپایین قوز به میزان لازم تزریق شود تا برجستگی قوز بینی را محو کند ویا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق شود نوک آنرا بالاتر برد . همچنین اگر بینی دچار ناصافی ، غیر قرینگی ویا تورفتگی است می توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف ویکدست کرد وظاهری متناسب ایجاد کرد .

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیر جراحی هستند :

  1. افرادی که می خواهند قوس بینی ویا قوز بینی شان محو شود

  2. افرادی که غیر قرینگی ویا تورفتگی روی بینی دارند

  3. غیر قرینگی نوک بینی

  4. افرادی که مایلند نوک بینی سر بالاتری داشته باشند

  5. افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند واز ظاهر بینی خود خشنود نیستند ومایلند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند .

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیر جراحی نیستند ؟

افرادی که کلا  بینی حجیم وبزرگی دارند ومتناسب صورتشان نمی باشد

    افرادی که انحراف سپتوم دارند

    افرادی که افتادگی بینی شدید دارند

 

تفاوتهای جراحی بینی وروشهای غیر جراحی

 

 در روش جراحی فرد کاملا بیهوش است در حالیکه در روش غیر جراحی فرد علاویه بر هوشیار بودن می تواند مرحله به مرحله تزریق را درآینه مشاهده کند وپزشک را یاری کند .

روش غیر جراحی نیاز به استراحت پس از عمل ندارد وبندرت امکان دارد تورم کم ویا کبودی مختصر ایجاد گردد کی طی 3-4 روز از بین می رود  .

 در مقایسه با عمل رینوپلاستی ، این روش درد  پس از عمل ندارد ویا بسیار اندک است.

عوارض بیهوشی که خود گاهی اوقات بسیار خطر ناک باشد در این روش غیر جراحی وجود ندارد..

 نیاز به بستن چسب روی بینی ویا پانسمان نمی باشد .

ماندگاری

بدلیل اینکه بینی حرکتی ندارد کلا فیلرها دوام بیشتری دارند در افرادی که از کلسیم هیدروکسی اپتات استفاده می کنند حداقل 3 سال وژویدرم تا 2 سال باقی می ماند  .

bottom of page